I rozvod manželství může proběhnout v klidu

Je smutným faktem, že rozvodem v České republice dnes končí už téměř polovina manželství a tento podíl každým rokem stoupá. Rozvod tedy není nic neobvyklého – vypořádat se s ním musí téměř každý druhý z nás.

Sociologové věnují mnoho úsilí zjišťování příčin vysoké míry rozvodovosti v naší zemi. Sami manželé často udávají důvody jako rozdílnost povah, rozdílnost názorů nebo rozdílnost zájmů. Roční počet rozvodů v Čechách narostl oproti 50. létům více než dvojnásobně. Mění se i povaha rozváděných manželství. Zatímco v roce 1991 se po 20 letech manželství rozvádělo pouhých 13% párů, dnes je to již více než 30%.

Pátrat po příčinách rozvodovosti bychom mohli doslova donekonečna, realitu tím však nijak nezměníme. Stále tu budou desetitisíce lidí ročně, kteří se budou muset s drsnou realitou rozvodu manželství vypořádat na vlastní pěst. Aby nepříjemný rozvod proběhl alespoň v rámci možností klidně a férově a především ke spokojenosti obou manželů, jsou zde advokátní kanceláře nabízející právní služby se specializací na rozvod manželství.

Advokátní kancelář Grubner Legal se sídlem na Praze 1 je jednou z nich. Odpoví vám na otázky, jak požádat o rozvod a pomůže vám dosáhnout kompromisu tak, aby došlo k tzv. nespornému rozvodu. V případě neshody mezi manželi zbývá vždy varianta rozvodu sporného. Profesionálové z týmu Grubner Legal vám pomohou dosáhnout shody také v otázkách výživného na děti i výživného mezi manželi. A co si budeme nalhávat, možná nejpodstatnější otázkou v problematice rozvodu manželství je majetkové vypořádání, které bývá často velmi problematické a vzbuzuje mnoho emocí. Vychází z tzv. společného jmění manželů a upravuje jej řada právních řešení – od dohody manželů po rozdělení soudní.

Pro detailní informace o problematice rozvodu manželství navštivte nový web společnosti Grubner Legal na adrese www.rozvodmanzelstvi.com nebo přímo jejich hlavní web www.grubnerlegal.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.