Airsoftová zbraň G36

Airsoftová zbraň Heckler & Koch G36 je útočná puška vyráběná německou firmou Heckler & Koch, která se vyrábí v několika variantách již od roku 1966. V roce 1990 byla navržena jako náhrada za pušku G3.
Airsoftové zbraně Heckler & Koch G36

V roce1995 byla tato útočná puška zařazena pod označením Gewehr 36 neboli G36, jako služební do výzbroje německé armády (Bundeswehr). První se dostala do ruky  jednotkám rychlého nasazení a v roce 1996 začala vytlačovat zastarávající pušku G3. Vyráběny jsou tři verze, které se liší délkou. Kadence zbraně je slušná – 750 výstřelů za minutu. Účinný dostřel airsoftové zbraně se pohybuje okolo 50 metrů.

Dnes je používána mnoha armád. Využívají ji hlavně speciální jednotky a policejní sbory.

Tělo zbraně G36 je tvořeno z polymerů zpevněných ocelovými pláty a sklopnou pažbou. Optika je zabudována s 1,5 nebo 3 x násobným přiblížením. Zbraň se dá různě modifikovat, připevnit různé svítilny, puškohledy, kolimátory a laserové zaměřovače i granátomet. Heckler & Koch AG36 a můžete použít i bajonet.

Zásobník zbraně je z průhledného plastu a tím je umožněna kontrola počtu nábojů. Zásobník má i výstupky určené k spojování zásobníků, bez nutnosti použítí svorek. Zásobníkovou šachtu můžeme vyměnit za novou šachtu, která je určena pro zásobníky zbraně M16/M4.

Airsoft verze této zbraně Heckler & Koch G36 je vyrobena z polymeru, stejně jako její reálná předloha. Zbraň díky délce své hlavně umožňuje přesnou střelbu. Airsoft verze má z výroby RIS předpažbí, RIS lištu na těle pro uchycení kolimátoru. Zbraň používá standardní zásobníky pro G36 s možností výměny šachty za šachtu, která je kompatibilní s AR-15 zásobníky.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.