Zimní dovolená v Tatrách i během svátků

Blížící se Vánoce, svátky a dovolené jsou dobrou motivací pro to, abychom si vybrali dovolenou. Nejen sportovci a milovníci lyžování míří každým rokem do hor. Není se čemu divit, jelikož horská prostředí nás lákají za sportem, odpočinkem i zimní turistikou. Při využití slevy na lyžařské zájezdy nás to navíc vychází velice levně. Pro rodiny je výhodou také to, že děti mívají ubytování zdarma, případně za snížené a velice výhodné ceny. Místo, které je jednak velice blízko, zároveň patří k oblíbeným turistickým místům, jsou Tatry.

Slovenské Tatry

Slovenské hory, které máme prakticky za rohem, jsou velmi oblíbeným místem. Nejen, že nám to usnadňuje cestování, jelikož můžeme cestovat vlastní dopravou či autobusem, ale také jsme v zemi, ve které se snadno dorozumíme. Ubytování je v blízkosti hor, což nám ušetří čas s každodenní dopravou ke sjezdovkám. Máme-li ubytování od sjezdovek dále, můžeme využít skibusů, které se starají o dopravu ke sjezdovkám a zase zpět.

Turistika

Tatry jsou nádherné hory, najdeme zde například i Gerlachovský štít, který dosahuje výšky 2655 metrů. Dalšími oblíbenými vrcholy je také Slavkovský štít, Rysy, Lomnický štít, Mlynická dolina a další. Zimní turistika je také oblíbená, avšak přes zimu je třeba dbát na dobré oblečení a především vlastní bezpečnost. Na některé vrcholy není povolen vstup, nebo je povolen pouze s průvodcem a patřičným vybavením jako jsou nesmeky a mačky.

Lyžařské areály

Co se týče přímo lyžařských lokalit, k nejznámějším patří Lomnické sedlo, Srdiečko, nebo Jasná. Tatry sice nejsou Alpy, avšak v profisionálním přístupu a vybavení se jim mohou rovnat. Jsou zde krásné restaurace, školy lyžování, bary, wellness hotely, kam si mnozí jezdí do hor odpočinout, nové lanovky a stále upravované sjezdovky. Stejně tak jsou udržovány běžkařské stopy, které vedou i v několika kilometrových okruzích. Slevy na lyžařské zájezdy do Tater jsou vhodné také jako dárek. Vánoční termíny jsou velice žádané, trávit svátky na horách má své osobité kouzlo.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.