Objevujte Moravu na kole

Cyklistika se v poslední době stává čím dál více populárním sportem. Města podporují aktivní život výstavbou cyklostezek a toužíte-li spojit dovolenou s tímto druhem sportování, proč do ní nezakomponovat dobré víno? Mnoho slevových portálů, jako například NewGo.cz nabízí vinařské pobyty se slevou.

Ráj cyklistů – Mikulov

Trasy kolem Mikulova a Pálavských vrchů vedou přenádhernou přírodou, daleko od frekventovaných silnic. Jsou přehledně značené a vy si tak můžete bez problémů vybrat obtížnost a délku trasy. Stezky jsou tematicky zaměřené a je jen na vás, zda-li si vyberete poznávání přírody, architektonických památek nebo vína. Stezky v Mikulově se napojují na dálkové trasy, takže si můžete udělat výlet až do sousedního Rakouska.

Trasy zaměřující se na víno, jsou například: Mikulovská vinařská stezka o délce 82 km a Moravská vinná stezka o délce 280 km, což je vpravdě daleká trasa, ale vyplatí se ujet alespoň část a rozplánovat si tak na každý den pár kilometrů a každý den přespat na jiném místě. Aby se vám taková dovolená neprodražila, využijte ubytování se slevou.

Víno, kultura a historie v jednom

Cyklostezku, kterou byste si neměli nechat ujít, je Liechtensteinská stezka, která je vlastně souhrn pěti stezek. Knížecí stezka (31 km), Břeclavská stezka (13,5 km), Poštorenská stezka (11,5 km), Lednická stezka (18 km) a Valtická stezka (24 km). Spojíte-li každý den dvě stezky, během tří dnů procestujete celý Lednicko – valtický areál.

Ve Valticích můžete navštívit Valtické podzemí, Salon vín nacházející se v areálu valtického zámku a ochutnat ze 100 nejlepších vín České republiky. Po přejetí městem se dostanete do okrasných parků a po pár kilometrech se dostanete do lesa, kde na vás čeká Dianin chrám, což je romantická stavba podobná římskému oblouku. Cestou taky narazíte na sochu Fischera Tři Grácie. V kusu kamene vytesané Artemida, Afrodita a Athéna.

O tom, jak se páni Lichtenštejni starali o své majetky a pozemky se přesvědčíte v Lednickém zámku, skleníku a barokním parku, který vám vyrazí dech.

Vinařská dovolená je sama o sobě mocným zážitkem a obohatíte-li to poznáním okolí, památkami a historií, nebudete litovat. Proto využijte slevy na vinařské pobyty, dovolené na Moravě a vydejte se objevovat krásy této vinařské oblasti. Aktuální slevy na pobyty naleznete například na webu NewGo.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.