Lyžování a turistika v Alpách

S příchodem zimy začínají být atraktivní zájezdy na lyžování, všude vydíme slevy na zimní dovolenou a kupujeme potřebnou výbavu, lyže vytahujeme ze skříní. Nejžádanější jsou na zimní dovolenou Alpy, ty se rozkládají po několika zemích, vyrazit můžeme tedy do Rakouska, Itálie či Francie apod., dále jsou hodně vyžadované Tatry, které máme v rámci Slovenska velice blízko. Využijte aktuální lyžařské zájezdy do Alp a užijte si skvělou zimní dovolenou.

Když se podíváme například do Alp, jedny z nejžádanějších míst jsou ledovce – Zell am See, Solden, Kaprun apod. Zde máme téměř po celý rok zaručeno, že zde bude dostatek sněhu. Sjezdovky jsou pravidelně upravované a udržované. Pro ty, kteří mají ubytování dále od sjezdovek jsou zpřístupněny skibusy, které nám zařizují cestu ke sjezdovce a zpět. Jako většina sjezdovek i zde si můžeme vybrat obtížnost svahu, od nejjednoduššího až po prudké svahy, které jsou především určeny pro zkušené a profesionální lyžaře.

Největší výzva pro všechny milovníky hor

Alpy jsou lyžaři velmi oblíbené, avšak zimní dovolenou můžeme využít také za účelem turistiky, horolezectví, relaxace, nebo přímo za účelem expedice. V Alpách se nachází také nejvyšší hora Evropy – Mt Blanc. Tato mohutná hora, vysoká celých 4810 metrů je lákadlem mnoha vysokohorských turistů. Hora se nachází na hranici Francie a Itálie, v masivu dále najdeme nejvyšší horu Itálie se shodným jménem. Vrchol Mc Blanc je značně zaledněn, stejně jako jeho masiv, je třeba se tedy vybavit na vysokohorskou turistiku potřebným vybavením.

Výstup na nejvyšší horu Evropy

Na Mt Blanc vede mnoho cest, je však třeba prozkoumat, která bude pro nás ta nejvhodnější. Pokud si chceme pomoci, je možné do určité výše vyjet lanovkou a dále postupovat po svém. Je třeba také počítat s tím, že cesta k vrcholu bude trvat několik hodin, čím časněji tedy vyrazíme, tím bude jednodušší sestup z hlediska světla. Je možné si najmout také horského průvodce, který se stará o naši bezpečnost a hladký průběh výstupu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.