Cestujte za krásami Řecka

Řecko je zemí slunce, vína a historie, která na vás dýchá ze všech stran a je také ideálním místem pro vaši letní dovolenou. Jestliže se rozhodnete vydat do Řecka, rozhodně se máte na co těšit! Přestože se Řecko pyšní zejména nádhernými ostrovy skýtajícími přírodní i kulturní zajímavosti, zkrátka nepřijdete, ani pokud se rozhodnete zůstat na pevnině.

Ta svým návštěvníkům nabízí řadu zajímavých antických měst a městských států, pozůstatky antických chrámů i krásná letoviska, která jsou jako stvořená pro oddech po celodenní prohlídce historických památek, kterých je v Řecku opravdu velké množství. Ne nadarmo je Řecko označováno jako kolébka Evropské civilizace.

Olympská riviéra

Hora Olymp je jedním z nejznámějších míst pevninského Řecka a je také vyhledávaným cílem mnoha tisíc turistů. Toužíte- li i vy navštívit toto bájné místo a zároveň si užít dovolenou na slunných řeckých plážích, pak je pro vás jako stvořená dovolená na Olympské riviéře, která se nachází přímo pod Olympem při pobřeží Egejského moře. Dovolená na Olympské riviéře je ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale pro všechny, kdo mají rádi dlouhé písečné pláže, krásnou přírodu a průzračné moře lákající k vodním radovánkám i potápění. Velmi oblíbené jsou zde také výlety na Olymp, do klášterní osady Meteora, Athény, Delfy či Thessaloniki.

Peloponés

Dalším zajímavým místem pevninského Řecka je slavný poloostrov Peloponés, který byl v minulosti kolébkou Mykénské civilizace. V současnosti je Peloponés oblíbeným řeckým letoviskem nabízejícím moderní hotely, výborné turistické zázemí a samozřejmě také velké množství nejen atických památek. První věc, která vás po příjezdu na Peloponés jistě uchvátí, je zdejší příroda, v níž se snoubí hornatý povrch s pobřežními útesy, širokými plážemi a průzračným mořem. Dovolená na Peloponésu je ideální volbou pro všechny, kdo mají rádi turistiku, sport, ale také kulturní památky či výletní plavby lodí, které si můžete užívat po celou letní sezónu.

Chalkidiki

Vydáte- li se do jihovýchodní části Střední Makedonie, pak naleznete opravdu malebný poloostrov, který svým vzhledem nápadně připomíná mýtický trojzubec vládce moří, Poseidona. Nejjižnější z těchto výběžků se nazývá Kassandra, severněji se nachází Sithonia a nejvýše položeným je Aghion Oros. Pokud se rozhodnete prožít svou dovolenou v Řecku právě na poloostrově Chalkidiki, pak se můžete těšit nejen na netradiční tvar pobřeží, ale zejména pak na nejkrásnější pláže Řecka, kterých je zde cca než 500 km a více než 40 z nich získalo ocenění Modrá vlajka.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.